Najważniejsze cechy dobrego telewizora

paź 28, 2020 Elektronika i akcesoria
telewizory

Choć telewizory są zdecydowanie najpopularniejszymi urządzeniami w polskich domach, to jednak w dalszym ciągu spora część klientów nie ma pojęcia o tym, jak się je powinno kupować. Jakimi więc cechami powinny charakteryzować się najlepsze telewizory? O czym trzeba pamiętać, gdy się je wybiera?

Jaka rozdzielczość ekranu?

telewizory

Jedną z najważniejszych spraw, o których trzeba pamiętać, podczas kupowania nowego telewizora jest to, jakiej rozdzielczości będzie jego ekran. Na rynku obecne są w tej chwili aż trzy różne modele ekranów. Najprostszym jest ten o rozdzielczości Full HD, następnie 4K, a najlepszym i zdecydowanie najdroższym jest model 8K. Który z nich poleca się kupić?
Nie da się ukryć, że to właśnie telewizory 4K są tymi, które przez fachowców polecane są jako najlepsze. Model wyższy jest zwyczajnie zbyt drogi, a model niższy już wyraźnie przestarzały.

Jaka przekątna ekranu?

Nie mniej ważną sprawą, jeśli chodzi o kupowanie telewizora, jest jego wysokość i szerokość lub też jak mówią fachowcy, przekątna ekranu. O czym konkretnie mowa? Wielkość ekranu jest niezwykle ważna, ponieważ określa to, jak blisko można siedzieć danego telewizora, oraz jak będzie się on prezentował w danym pomieszczeniu. Co jednak bardzo ważne, nie ma jednego, uniwersalnego rozmiaru, ponieważ wszystko tu zależy właściwie od tego, jak duże będzie pomieszczenie, w którym będzie on stał. Niemniej przyjęło się popularnie, że tym telewizorem, który kupowany jest najczęściej, jest model o przekątnej od 50 do 55 cali. Gwarantuje on najlepsze właściwości użytkowe, a jednocześnie nie jest zbyt duży, ani zbyt mały.

Przez Andrzej