ipad 64gb- jak działa?

ipad

iPady Apple są najczęściej wybieranymi tabletami na świecie. Wyróżniają się świetną wydajnością, funkcjonalnością, jak i minimalistycznym designem. Dostępne są w kilku wersjach, a producent sukcesywnie wprowadza na rynek nowe produkty. Niemniej, szeroka dostępność oferty sprawia, że przed zakupem warto zastanowić się nad kluczowymi parametrami urządzenia.

Bezspornie iPady mają przewagę nad konkurencją ze względu na system iPadOS, który został opracowany specjalnie dla konkretnych modeli iPadów, a android jest uniwersalnym systemem operacyjnym, przez jest bardziej narażony na zagrożenia. Ponadto sklep AppStore proponuje liczne aplikacje dedykowane tylko temu modelowi tabletu. Działanie urządzenia można rozszerzyć wybierając dowolne dodatki. Jednocześnie iPady mają bardzo dobre parametry techniczne, w tym wydajność czy czas pracy baterii. Wszystkie te czynniki nie są bez znaczenia dla rosnącej popularności iPadów. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego urządzenia, należy rozważyć jego istotne parametry, w tym procesor, przekątną ekranu czy pamięć. Na rynku dostępne są produkty o różnej wielkości pamięci, dlatego decydując o tym parametrze, należy uwzględnić przeznaczenie sprzętu. Znaczenie ma tutaj zastosowanie urządzenia: praca czy rozrywka i związane z tym operacje i zadania.

Ile pamięci ma iPad?

Dostępny system iPadOS 13 absorbuje około 2.28GB pamięci, co na klasycznym iPadzie zajmuje około 5 GB. W związku z tym pamięć wewnętrzna urządzenia będzie mniejsza właśnie o tę wskazaną wartość. Warto o tym pamiętać planując zakup urządzenia o konkretnym przeznaczeniu. Aby w pełni korzystać z iPada, potrzebna jest jednak dodatkowa pamięć, która wykorzystywana jest na działanie aplikacji czy przechowywanie różnego rodzaju plików. Brak wystarczającego miejsca utrudnia wykonywanie aktualizacji czy przechowywanie danych. W skrajnych przypadkach na urządzeniu wyświetla się komunikat o niewystarczającej ilości miejsca. To oznacza, że na podstawowe funkcje należy przeznaczyć 8GB. Pozostałe miejsce może być stosowane w dowolnym celu.

ipad 64gb

Czym cechuje się ipad 64 gb?

64 gb to podstawowa wartość pamięci w iPad mini, iPad Air oraz iPad Pro, dlatego jest to przeciętna wartość, która odpowiada większości standardowym użytkownikom. Jest odpowiednia, aby zainstalować aplikacje, przechowywać zdjęcia i filmiki czy korzystać z gier. Dzięki temu można swobodnie korzystać z urządzenia, nie obawiając się, że w krótkim czasie wolne miejsce drastycznie się skurczy. Warto jednak zaznaczyć, że iPad 64gb może okazać się nieodpowiedni dla osób, które korzystają z niego w celach zawodowych, np. do robienia i obróbki zdjęć, czy filmików. W wielu przypadkach będzie to możliwe, choć związane z wieloma niedogodnościami. Aby zachować zdjęcie, należy usunąć poprzednie zdjęcia lub przechowywać je na innych dyskach, aby zrobić miejsce dla nowszych. Pojemność 64gb dostępna jest fabrycznie w następujących modelach iPadów: mini (5 generacji), Pro 12,9 cala (3 generacji), Air (3 generacji) oraz Pro 11 cali.

Przez Andrzej