epIL90

InputLag #90 – I See

Chorzy fizycznie, mentalnie i psychicznie powracamy aby omówić gry, seriale, sprzęty… no aby pogadać, no… głównie o muzyce Country i grach sprzed ponad 10 lat, no ale kto gru… bogatemu zabroni, tak? Zapraszamy.
I see.

Newsy:

 • PS4 Firmware 4.50 i tryb Turbo
 • Destiny 2 w tym roku
 • South Park znów opóźniony
 • PewDiePie drama

Gry:

 • Shenmue
 • Conan
 • Dragon Age: Inqusition
 • Yakuza:0
 • For Honor
 • Ghost Recon Wildlands

Filmy, seriale:

 • John Wick 2
 • Lego Batman
 • The Path
 • Nashville

Sprzęt:

 • LG 34UC87C

questions2

Masz pytanie na które chciałbyś usłyszeć odpowiedź w przyszłym odcinku? Podsyłajcie je śmiało na: podcast@inputlag.pl

ildisco

Chcesz złapać nas na żywo? Siedzimy na Discordzie! https://discord.gg/GNwGZGX 


Nasze odcinki pojawiają się również w serwisie YouTube, gdzie również zapraszamy do subskrypcji: YOUTUBE

Nasza grupa dyskusyjna na Facebooku

W odcinku uczestniczyli:
Mateusz „Matt” Greloch // szachmatt.com
Daniel „RyJek” Wójcik // NTC
Jakub „Pan Kubaka” Karaś // Pan Kubaka
Marek „Furio” Kłos
Magdalena „Flyboy” Kucharska // @_flyboy

FACEBOOK, ARCHIWUMiTUNES

Play
 • Sasilton Mihawk

  Z seriali które nikogo, polecam The Leftovers. Dwa sezony, trzeci i ostatni za dwa miesiące.
  OST jest świetny

 • FWG21

  „Mógł tego nie publikować” Jest YTberem, nie robi takich rzeczy dla przekonania tylko by pokazać to ludziom
  „fragment tego filmu był w jego filmie więc się z tym zgadza” Tak więc ludzie którzy badali i dokumentowali to co się wyprawiało w obozach zagłady też powinni zostać zamknięci tak ? Bo to ich filmy, ich nagrania komór gazowych i całej reszty WIĘC MUSZĄ SIĘ Z TYM ZGADZAĆ. Nie ważny kontekst, nie ważne to co mówi. Jak pokazuje to się z tym zgadza right? Nie. W jednym momencie na YT wybuchły dwie „dramy” i obie dotyczą kontekstu. Mamy Pewdiepie który został oskarżony o rasizm mimo, że kontekst jego filmów i wypowiedzi na to nie wskazuje i mamy Idubbza którego cały film również skupiał się wobec kontekstu wypowiadanych słów i żartów (dotyczącego rasizmu) i doskonale pokazuje hipokryzję tego typu osób. (https://youtu.be/N8vaJaFCFYA)

  Nawet gdyby nie przeprosił, prostował itp to idąc logiką Magdy powinniśmy zamykać wszystkich komików, satyryków, oraz samą Magdę bo przecież ponoć lubi czarny humor, a ten bazuje na szoku używania takich tematów. I ok! Felix jest słabym komikiem, jego kontent to dno i sam to przyznaje. Próbował zażartować i wyszło dość kiepsko ale nie ma co za to wieszać na nim psów.

  Żartując z brutalności policji wobec czarnych czy żydów za nazistowskiego reżimu wcale nie pozwalamy na to by taki światopogląd był panującym. Nie zezwalamy na to by była to nasza codzienność i by wpływało to na naszą wizję świata oraz nikogo nie krzywdzimy. Śmiejemy się ponieważ poruszamy pewne taboo ale nie sprawia to, że chcemy by „Ania miała przebite płucko” (Czy z czego tam Magda żartowała w poprzednim odcinku). Więc dlaczego Ty możesz walić takie żarty, śmiać się i jest ok, a Pewdiepie miałby ponieść konsekwencje wchodzenia na te tematy mimo, że zrobił więcej niż Ty. Przeprosił jeszcze w czasie gdy film trwał i wielokrotnie poruszał ten temat, a jakoś nie słyszałem by Magda przepraszała publicznie ludzi którzy stracili życie lub zdrowie w wyniku wypadków rowerowerowych. Powinna stracić pracę i zostać wyrzucona z IL za to ? No nie bądźmy hipokrytami. Powinna przeprosić i czuć się z tym źle ? Nie, bo to tylko żart i nikt na tym nie ucierpiał.

  Sorry ale
  1) Nie wiem czemu się wypowiadacie na ten temat bez wcześniejszego zebrania wszystkich materiałów grupą
  2) Dlaczego Magda wypowiada się w temacie którego nie zgłębiła ( bo ewidentnie widać, że nie obejrzała tych 3+ filmów z których pochodzą fragmenty)

  Całość dramy to, to, że można zniszczyć człowieka manipulując faktami. TWSJ użyło skeczu fragmentu z filmu w którym pewdiepie wypowiada się o rasizmie, wycięło fragment na którym coś pokazuje by wyglądało tak jakby „hailował”, i na koniec wstawiło śliczny obrazek z filmie o fiverr nie tykając nawet kontekstu zdarzenia ani przeprosin które autor wystosował zaraz po pokazaniu tego fragmentu.

  Osoba która ten film by obejrzała wiedziałaby o przeprosinach alej hej! przecież można się wypowiedzieć po kilku nagłówkach które się przeczytało right ?

  I miałbym to gdzieś gdyby nie to, że właśnie w ten sposób nakręca się dezinformację. Magda ma „jakieś” informacje z internetu i nie zna całości, wypowiada się publicznie czego słuchają ludzie którzy patrzą na sprawę przez pryzmat tego co usłyszeli od Magdy i ciągną to dalej.

 • Funk Orama

  No to tak jesteś dziwny bo tryb Turbo nie ma wpływu przy grach które dostały pacza pod Pro, różnica jest w grach bez pacza i potwierdzam działa widać to np w Just Cause 3, lecimy dalej :) Sony samo mówiło ze gry będą wyglądać identycznie na każdym Ps4 a teraz widocznie będzie podział graczy i dlatego Sony się nie chwali i to co mówi Magda możliwe ze dev sie wypieli :) Wiatraki na Pro podczas 4K tez zależy od gry, na niektórych wiatrak zapierdziela jak elektrownia atomowa bez chłodziwa a w innych nie słychać żadnej różnicy :) Lecimy Dalej…ja pierdziele słuchał słucham i tak merytorycznie ze aż nie można sie do czego przyczepić :O Damn słucham dalej, I See….jak dla mnie Pidipaja skorzystał z usług firmy i tyle, dla disneya liczy sie zasięg i reklama i tyle…No to sie dużo dowiedziałem o Conanie…teraz rozumiem „nie wgłębiałem się”….słucham dalej…Yakuza 0 ma fotorealistyczne twarze…okkkk Danielu mniej smogu :)…For Onion #nikogo skipuje nie będę marnować czasu na słuchanie o Honor wystarczy ze zmarnowałem pobierając betę :)….filmy nikogo, seriale nikogo i wreszcie po ponad 2h Furio!! Nie można było szybciej ? Tak jak Avengersi mówili „My mamy Hulka” tak wy możecie mowić „My mamy Furia”…

 • Paweł Figa

  Ten durny chichot i bluzgi w 10 minutce … Panowie. Pewnie będziecie tego bronić używając argument: „Jesteśmy paczką lubimy się i tak się do siebie odnosimy bo wiemy na co sobie pozwolić i nikt do nikogo nie ma pretensji” ale bez jaj…. Takiego chamstwa – „udawanego” czy nie ciężko się słucha.

  • Mateusz Greloch

   Fakt, czasami nas ponosi, ale to wychodzi jakoś tak naturalnie i nie odbieramy tego negatywnie. Zazwyczaj wychodzi to w momencie, kiedy czyiś gust jest ciężki do zaakceptowania – vide moje zakochanie w Need for Speed 😀

   • Paweł Figa

    Mateusz. Bardzo mi się podoba Twoja odpowiedź – nie dlatego że w jakimś tam stopniu mniejszym czy większym zgodziłeś się ze mną ale dlatego, że odniosłeś to do siebie. Trzeba mieć coś w sobie, żeby przyznać się przed sobą i innymi w sprawie swoich wad. Lubię ten podcast i chciałbym go dalej słuchać bez zażenowania. RESPECT!

   • Mateusz Greloch

    Boję się o swoje wesele, bo chłopaki wpadną 😀