Nigdy nie należy kupować kota w worku. Zasada ta dotyczy także myszek gamingowych. Myszka myszce nie równa. Dlatego przed zakupem należy ją dokładnie przetestować, by kupić tę, która w pełni będzie zaspakajać nasze potrzeby i oczekiwania.

Czym różnią się myszki gamingowe od tradycyjnych?

Przede wszystkim tym, że mają znacznie wrażliwszy i dopasowany poziom czułości. Czasem delikatne muśnięcie opuszkami palców gamingowej myszy wystarczy, by kreowana przez nas wirtualna postać zareagowała, tak jak było zaplanowane.

Myszki gamingowe (https://www.emanta.pl/myszy) mają również znacznie więcej przycisków po bokach i mogą one pełnić rozmaite funkcje. Większość z nich ma również istotny wpływ na przebieg prowadzonej gry. Myszki gamingowe mają również w odróżnieniu od swoich prototypów znacznie elegantszy design. Dzięki temu można się nimi chwalić bez obaw, że zostanie się za to publicznie skrytykowanym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując myszki gamingowe?

Jest kilka szczegółów, a najważniejsze to:

• rodzaj podświetlenia. Chodzi głównie o to, by nie rozpraszało ono uwagi podczas gry i nie obniżało komfortu korzystania z wyżej wymienionego sprzętu,
• w myszkach gamingowych liczy się także to, czy łączą się one z laptopem za pomocą kabla, czy są bezprzewodowe. Stara prawda głosi, że im mniej kabli, tym lepiej. Przynajmniej uniknie się niechcianej plątaniny i radość z gry będzie większa,
• w myszce gamingowej im więcej przycisków, tym lepiej. Każdy z nich może odpowiadać za inny fragment gry. A z takim wsparciem sukces strategiczny w gierkach internetowych- murowany.

Rekomendowane artykuły