Starsze telewizory, które – nawiasem mówiąc – wykazują bardzo dobrą żywotność, rzecz jasna nie posiadają wbudowanej funkcji Smart TV. Brak stosownej platformy programistycznej nie oznacza jednak, że korzystanie z wielu aplikacji mobilnych na TV jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie, dzięki urządzeniom typu Media Box, jest na to w końcu szansa.

Czym jest media box?

Pod tą dość tajemniczą nazwą kryje się urządzenie, które obsługuje najczęściej mniej wymagające, tanie telewizory. Posiada ono swój dysk twardy, pamięć operacyjną, podstawkę GPS itd., czyli jednym słowem wszystko, w co wyposażony jest standardowy smartfon. Oczywiście media box zapewnia dostęp również do sklepu z aplikacjami, które po zainstalowaniu, mogą zagościć na tańszym telewizorze. Więcej informacji >>

Media box niejedno ma imię

Oczywiście najlepsze telewizory takiej podstawki nie potrzebują. Posiadają one bazę aplikacji, które są na bieżąco aktualizowane. Podstawka przyda się również w przypadku posiadania starszych i tańszych telewizorów ze Smart TV, gdzie poszczególne narzędzia nie są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu dane urządzenie znów może zapewnić maksimum funkcjonalności poprzez Internet.

tanie telewizory nowe

Podsumowanie

Przy zakupie takiej podstawki należy jednak pamiętać, by zainstalowane w nim środowisko operacyjne nie było typowym systemem dla komórek, lecz jego wersją przeznaczoną dla urządzeń typu media box i telewizor. Wtedy korzystanie z takiego narzędzia jest o wiele łatwiejsze.

Rekomendowane artykuły