Podczas kupowania głośników bluetooth wiele osób zwraca uwagę na to, jak są one wykonane, czy też jak ładne lub estetyczne. A przecież najważniejsza ich cecha jest znacznie bardziej banalna i oczywista. Chodzi bowiem o to, aby były one wyposażone w odpowiednie źródło energii. Jak zatem powinny być zasilane głośniki bezprzewodowe?

Zasilanie bateryjne

Zdecydowanie najpopularniejszym źródłem zasilania dla głośników bluetooth są po prostu baterie. Takie modele głośników bezprzewodowych są tańsze, lżejsze, a przy tym mogą być również mniejsze. Niestety okupione jest to krótszym czasem działania. W razie jednak, gdy baterie się rozładują, można je w bardzo szybki sposób wymienić na nowe i znowu przez kilka godzin cieszyć się działaniem głośnika.

Zasilanie akumulatorowe

Alternatywną metodą jest zasilanie głośników z akumulatora. Dzięki temu raz naładowane głośniki bluetooth są w stanie działać nie kilka godzin, lecz nawet kilkanaście dni. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że się rozładują, ani wozić ze sobą zestawu baterii do wymiany. Niestety taki głośnik jest z reguły nieco większy, znacznie cięższy, oraz nieporęczny. Dodatkowo na uwadze trzeba mieć to, że jeśli w plenerze się on rozładuje, nie będzie możliwości naładowania go, ponieważ do tego wymagane jest podłączenie głośnika do gniazdka elektrycznego.

Które rozwiązanie wybrać?

Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób posiada problem z wybraniem odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Wszystko w tym wypadku zależy od tego, czego się od takiego głośnika oczekuje i gdzie będzie on używany.

Rekomendowane artykuły