Podwórko, na co dzień cieszy kolorowymi kwiatami, zielonym trawnikiem czy też bujnymi drzewami. Jednak w miarę zmieniania się pór roku z ozdób w postaci kwiatów zyskujemy liście, a potem nadchodzi okres zimowy i święta. Wyjątkowy czas w roku, podczas którego trzeba zadbać o ozdoby świąteczne, nie tylko w środku, ale również na zewnątrz.

Jak się zainspirować?

Dekoracje świąteczne na dworze, to temat, z którym jedne osoby są zaznajomione bardziej, inne z kolei mniej. Niemniej, warto w czasie świątecznym zadbać by nasze podwórko nie było ciemnym, psutym miejscem.

Ozdoby

W ciemności pięknie będą wyglądać lampki. Mogą one być zastosowane w formie łańcucha na choinkę, ale także rozmaitych ozdób w różnych kształtach, czy to aniołów, gwiazd, czy całego zaprzęgu Mikołaja razem z reniferami i worem prezentów. Dajmy się ponieść wyobraźni, święta nie powinny być skromne.

Ozdoby bożonarodzeniowe to również figury na dworze, nie pozwólmy by w trakcie Bożego Narodzenia nasz trawnik dekorował ogrodowy krasnal. Ozdobne bałwany, mikołaje to elementy, które przywodzą na myśl święta oraz uśmiech na usta.

Choinka na dworze

Drzewko świąteczne na zewnątrz, jeśli takie mamy, może posiadać też inne elementy niż lampki. Sprawdzą się tutaj przedmioty odporne na deszcz, czyli przede wszystkim inne niż papier.

Plastikowe bombki, mogą być dobrym pomysłem, czy też przedmioty wykonane z innego tworzywa sztucznego, jako że przy ewentualnym upadku, np. na skutek silnego wiatru nie zrobią za dużo bałaganu. Wystarczy taką ozdobę świąteczną podnieść i zawiesić z powrotem na gałązce.

Rekomendowane artykuły