Gaz wciąż jest w użyciu w wielu domach i całych budynkach. Stąd powszechna obecność instalacji gazowych w mieszkaniach, domach mieszkalnych, czy biurowcach. Posiadając swoje zalety np. jako źródło energii, gaz może stanowić też spore zagrożenie dla otoczenia.

Z ogniem jak najdalej od gazu!

Podchodzenie z otwartym ogniem do jego źródeł jest niebezpieczne – może spowodować wybuch, który zagraża zarówno życiu najbliżej znajdujących się ludzi, jak i całemu otoczeniu. Stąd tak istotne jest, aby dbać o szczelność instalacji gazowych.

We wszelkich budynkach, w których stale zamieszkują lub pracują ludzie, należy przynajmniej raz w roku wezwać fachowców, którzy sprawdzą, czy instalacja gazowa jest szczelna na całej swojej długości.

A co w międzyczasie?

Do maleńkich nieszczelności może jednak dojść w czasie między kontrolami. Wtedy bezpieczeństwu służy czujnik gazu. Jest to niewielkie, łatwe w instalacji i użytkowaniu urządzenie, dostępne dla każdego. Warto kupić takie, które działa zarówno na prąd z gniazdka, jak i na baterie. Zdarzają się bowiem krótkie przerwy w dostawach prądu, a i baterie się zużywają.

Dbając o to, aby czujnik gazu miał stały dostęp do energii i był włączony, dba się zarówno o konkretne pomieszczenie, jak i jego otoczenie. Wybuch gazu miewa bowiem sporą siłę niszczącą.

Bez ryzyka

Czujnik gazu firmy NAPAD przy swojej niskiej cenie i łatwości użytkowania stoi na straży bezpieczeństwa przez okrągłą dobę. Dlatego warto go zakupić i dbać, by działał przez cały czas – także, gdy mieszkańcy domu wyjechali na kilka dni.

Rekomendowane artykuły