Ostatnimi czasy coraz bardziej wzrasta popularność systemu nadzoru wizyjnego, potocznie zwanego monitoringiem IP. Aby działał on w pełni prawidłowo, niezbędne jest zastosowanie w jego budowie przełączników sieciowych. 

Switch PoE – co to takiego?

Switche PoE (Power over Ethernet) to urządzenia, które odpowiadają za łączenie ze sobą konkretnych elementów sieci komputerowej, takich jak kamery i rejestratory. Dzięki nim możliwe jest zachowanie płynnego przepływu najważniejszych danych. Zadaniem switcha PoE jest przede wszystkim zwiększenie wydajności sieci. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w nowoczesnym monitoringu – za pośrednictwem tylko jednego przewodu przełącznik umożliwia przesyłanie zarówno obrazu, jak i zasilania kamer. Switch PoE świetnie sprawdzi się u osób, które planują rozbudować nie tylko sieć biurową, ale także domową.

Technologia PoE

PoE stanowi funkcję sieciową, umożliwiającą kablom Ethernet dostarczania danych do urządzeń sieciowych. Dzieje się to w ramach istniejącej transmisji danych. Z uwagi na wykorzystanie przewodu sieciowego do zasilania urządzeń, rozwiązanie te pozwala znacznie ograniczyć ilość potrzebnych kabli i gniazd elektrycznych. Oprócz tego obniża koszty instalacji oraz znacząco ją upraszcza. Technologia PoE umożliwia montaż urządzeń tam, gdzie zainstalowanie źródła zasilania byłoby bardzo utrudnione lub niemożliwe.

Firma NAPAD oferuje wysokiej jakości switche PoE i inne urządzenia, dbające o bezpieczeństwo.

Rekomendowane artykuły