Słuchawki TWS są uznawane za duże osiągnięcie w świecie technologii audio. Dzięki ich funkcjonalności szybko zyskały ogromną popularność na całym świecie. Obecnie słuchawki te są jednymi z najlepiej sprzedających się rodzajów słuchawek.

Czym w ogóle są słuchawki TWS?

TWS, czyli True Wireless to słuchawki, które możemy nosić z pełną swobodą. Nie posiadają one bowiem żadnych przewodów. Dzięki temu mamy możliwość słuchania naszych ulubionych piosenek, audiobooków, bądź podcastów przez słuchawki douszne bez irytujących i plątających się kabli.

Czym się różnią słuchawki TWS od standardowych słuchawek bezprzewodowych?

Różnica tkwi w tym, że słuchawki bezprzewodowe na Bluetooth wbrew używanej nazwie nadal mają przewód łączący ze sobą obie słuchawki. Słuchawki TWS pozbawione są ich w zupełności, funkcjonują jako dwie osobne wkładki douszne.

Zalety korzystania ze słuchawek TWS

Oprócz tego, że żadne kable już nie będą utrapieniem, słuchawki TWS perfekcyjnie nadają się również do wspólnego słuchania muzyki ze znajomymi. Wystarczy, że wręczysz jedną wkładkę danej osobie i nie musisz martwić się o długość kabla. Co więcej, słuchawki te pozwalają Ci słuchać muzyki nawet po drugiej stronie pokoju, z dala od telefonu, z którym są połączone. Są one również bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia, gdyż brak przewodów zapobiega ich przerwaniu bądź zniszczeniu.

Wady słuchawek TWS
Słuchawki te, jak zresztą każde inne, mają również swoje wady. Do największych z nich należą:

  • mała redukcja szumów i hałasu,
  • brak lub słabe rozpoznawanie mowy,
  • wysoki koszt.

Rekomendowane artykuły