Ze skanerów w swojej codziennej pracy korzysta duża liczba specjalistów. Urządzenia biurowe wymagają podłączenia do prądu i mają spore rozmiary, przez co nie są możliwe do przewożenia i pracy w terenie. Całkiem innym typem elektroniki jest skaner przenośny, który może znacznie ułatwiać pracę i co ważne, jest przeznaczony do pracy w terenie.

Skaner przenośny – co to za urządzenie?

Skaner mobilny https://alstor.pl/katalog-produktow/skanery-mobilne/ to urządzenie, które pozwala na wykonanie skanowania podczas pracy poza biurem. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami oraz zróżnicowanym kształtem. Jest dostępny w formie klasycznej, w której dokument jest „przepuszczany” przed rodzaj listwy, a samo skanowanie trwa nie dłużej niż 2 sekundy. Bardzo atrakcyjnymi urządzeniami, w szczególności dla uczniów i studentów są skanery mające formę długopisu. Zajmują bardzo mało miejsca, jednak pozwalają na skanowanie niewielkich ilości tekstu. 

Niektóre skanery tego typu są wyposażone w funkcję automatycznego tłumacza tekstu pisanego w obcym języku. Jeszcze innym typem urządzeń są skanery – myszki, pełniące jednocześnie funkcję kontrolera oraz urządzenia przenoszącego dane z dokumentów do komputera.

Czy warto kupić przenośny skaner?

Skaner przenośny warto kupić, jeśli podczas codziennej pracy korzystamy z tego typu urządzeń, a skaner mobilny znacznie ułatwia naukę czy pracę. W użytku domowym można traktować go jako ciekawy gadżet, ponieważ nie nadaje się do skanowania większej ilości dokumentów. Podobnie przy pracy biurowej na ogół częściej wykorzystuje się bardziej wydajne skanery stacjonarne, przeznaczone do skanowania dokumentów o zróżnicowanej wielkości.

Rekomendowane artykuły