Switch sieciowy jest przełącznikiem odpowiedzialnym za przekazywanie informacji z jednego do drugiego urządzenia. Niweluje to konieczność łączenia urządzeń bezpośrednio ze sobą, znajdujących się w sieci wewnętrznej. Połączone do niego mogą być komputery, skanery i drukarki, routery, ale także inne akcesoria wymagające łączności.

Switch sieciowy gwarantuje wydajną wymianę danych między urządzeniami. Dzięki temu sieć może funkcjonować bez zarzutu, jest szybka, nie ma opóźnień oraz nie zawiesza się i nie traci sygnału. Zwykły przełącznik switch zaczyna działać od razu po podłączeniu, dzięki temu nie wymaga konfiguracji i dodatkowych ustawień. Switche sieciowe od Napad.pl to świetne rozwiązanie dla małych firm i domów, dla dużych przedsiębiorstw sprawdzi się inteligentny switch, który pozwoli na maksymalne zarządzanie siecią i zmianę jej ustawień. Model jest droższy, jednak zapewni spokój i da gwarancję niezawodnej pracy wszystkich urządzeń w sieci. 

Jak działa switch sieciowy?

Switch sieciowy odpowiedzialny jest za przełączanie urządzeń w lokalnej sieci, do której są one podłączone. Wiele osób uważa, że ich działanie jest podobne do działania routerów Wi-Fi, jednak jest ono różne. Switch tworzy swoją sieć, jednak nie wymaga korzystania z sieci operatora zewnętrznego tak jak w przypadku routera. Dzięki temu istnieje możliwość korzystania z plików bez Internetu. Rozszerzają również pasma przesyłania danych, dzięki czemu poprawie ulega wydajność sieci, nawet podczas braku połączenia z Internetem. 

Rekomendowane artykuły