Kalibracja monitora to nic innego, jak ustawienie prawidłowej jasności wyświetlacza oraz dostosowanie kontrastu i geometrii. Dzięki odpowiednim programom do kalibracji monitora można w szybki sposób pozbyć się problemów oraz dostosować monitor nie tylko do swoich potrzeb, ale także preferencji. Co więcej, prawie każdy program do kalibracji monitora to łatwe w użyciu oprogramowanie, którego stosowanie nie zabiera zbyt wiele czasu, jednakże w znacznym stopniu poprawia jakość grafiki.

Jaki program do kalibracji monitora wybrać?

W sieci można znaleźć wiele specjalistycznych narzędzi, dzięki którym można z powodzeniem oszacować czas reakcji matrycy oraz sprawdzić, czy wyświetlacz jest skalibrowany odpowiednio. Jeśli nie, wystarczy zastosować pewne funkcje aby móc cieszyć się najlepszą jakością ekranu. Jeśli chodzi o przykłady dobrych programów do kalibracji monitora warto wymienić tutaj Adobe Gamma, który to umożliwia regulację temperatury oraz blasku. Dzięki opisywanemu programowi można także dostosować wyświetlanie kolorów RGB dla każdego kanału i dopasować kontrast i jasność.

Zmiana parametrów ekranu

program do kalibracji monitora

Kolejnym programem do kalibracji monitora, o którym warto wspomnieć jest QuickGamma, który to daje możliwość zmiany kilku parametrów ekranu. Można wymienić tutaj kontrast oraz jasność, a także definicję gamma. Program do kalibracji monitora (https://alstor.pl/produkty/monitory-medyczne-kalibracja-kontrola-jakosci-zarzadzanie/) umożliwia dostosowanie pewnych ustawień tak, aby w dużym stopniu poprawić jakość obrazu na monitorach, które nie są zaprojektowane do pracy graficznej, czyli z filmami i ze zdjęciami. 

Rekomendowane artykuły