Szafa Rack jest nazywana szafą serwerową lub teleinformatyczną. To urządzenie, które jest integralnym wyposażeniem w każdym centrum danych i w serwerowniach. Pozwala na organizację sprzętu informatycznego, jak też przechowywanie urządzeń sieciowych, serwerów, switchów i generatorów zasilania UPS. Czym cechuje się szafa Rack? Jakie zalety posiada? Jaki model dobrać?

Nowoczesna szafa Rack

Okazuje się, że parametry takich szaf są zestandaryzowane. Każdy z elementów musi spełniać szereg standardów konstrukcyjnych. Celem szafy jest zabezpieczenie sprzętu elektronicznego i zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania. Sama nazwa „rack” dotyczy modelu obudowy, gdzie występuje system mocowania, który opiera się na dwóch lub trzech parach belek rackowych. Zazwyczaj produkt jest wykonywany zze stalowej blachy i posiada system wentylacyjny. Mocowanie także wymaga specjalistycznych elementów. W składzie szafy znajdziemy:

  • prowadnice,
  • profile,
  • szyny,
  • przepusty kablowe.

Jaki rodzaj szafy Rack wybrać?

W sklepie Napad.pl znajdziemy modele takich szaf – szafę stojącą lub wiszącą. Model wiszący jest montowany na ścianie i pozwala zaoszczędzić miejsce. Może być umieszczony w różnorodnym wnętrzu, nawet w samolocie. Szafa Rack stojąca także cieszy się dużym uznaniem na rynku. Bardzo łatwo umieścimy ją w danym miejscu i będziemy cieszyć się łatwym dostępem do sprzętu elektronicznego. Dobranie odpowiedniej szafy zależy od naszych oczekiwań i możliwości danego miejsca. Szafę zastosujemy w firmie lub w domu, a podczas zakupu pamiętajmy o solidnym wykonaniu. 

Rekomendowane artykuły