Nowa generacja iPhone’a jest uaktualnieniem pod każdym względem. Procesor, aparat, oprogramowanie i ekran zostały ulepszone, aby zaoferować lepsze wrażenia użytkownika. Co więcej, nowa konstrukcja będzie znacznie bardziej wytrzymała i łatwiejsza do trzymania.

Co warto wiedzieć o telefonie iPhone 12 mini?

iPhone 12 mini to najnowsza i najbardziej zaktualizowana wersja iPhone’a. Ma wiele nowych funkcji, które są unikalne dla tego telefonu. Jedną z głównych funkcji jest jego asystent głosowy, Siri. Może on odpowiadać na prośby, a także dostarczać informacji, jeśli o to poprosimy. Możesz także użyć Siri, aby znaleźć informacje o osobie lub miejscu, jeśli nie znasz szczegółów, wpisując to, czego szukasz i pozwalając asystentce wykonać pracę za Ciebie.

Jednym z minusów tego telefonu jest to, że nie ma gniazda słuchawkowego, więc jeśli stare słuchawki nie mają Bluetooth, to bez dodatkowej przejściówki nie będą działać na tym telefonie. Innym minusem jest to, że w przeciwieństwie do innych iPhone’ów, ten nie posiada czujnika linii papilarnych w ekranie. Apple zamiast tego wdrożył Face ID. Różnica między Face ID a Touch ID polega na tym, że FaceID skanuje twarze ludzi w 3D, co pozwala na dokładniejsze i szybsze odczyty niż TouchID. Jak sugeruje nazwa, główną różnicą jest to, że można odblokować telefon za pomocą twarzy, nawet jeśli nosisz okulary.

iphone 12 mini

Gigant technologiczny umieścił czujnik odcisku palca z tyłu urządzenia. Apple wydaje się iść po śladach Samsunga – tak samo zdecydowali się na umieszczenie go z tyłu swoich urządzeń. iPhone 12 Mini ma smukłą konstrukcję, która sprawia, że jest bardzo wygodny. Ma smuklejszy design i front, co upodabnia go do nowego Samsunga Galaxy lub Huawei Mate 20 Pro. Nowy iPhone daje w ręce użytkownika funkcję bezprzewodowego ładowania. Dzięki temu nie trzeba nosić już ze sobą ładowarki czy martwić się o jej zgubienie. Czas potrzeby na naładowanie całej baterii wynosi od 30 do 60 minut.

iPhone 12 Mini ma lepszą żywotność baterii, ponieważ ma bardziej energooszczędny procesor. Żywotność baterii w tym telefonie jest lepsza niż w jakimkolwiek poprzednim modelu ze względu na lepiej dopasowane komponenty, które charakteryzują się szybszą prędkością.

iPhone 12 Mini ma mniejszy rozmiar, ale nadal występuje w wielu kolorach

iPhone 12 Mini ma mniejszy rozmiar, ale nadal mieści się w dłoni. W nowym modelu ekran jest tylko o 0,7 cala mniejszy niż iPhone 12. To sprawia, że jest bardziej poręczny i łatwiejszy w obsłudze jedną ręką. Ten telefon został wydany w tańszej cenie niż inne iPhone’y. iPhone 12 Mini będzie miał wsparcie dla Apple Pencil, Face ID i Animoji.

Nowy iPhone 12 Mini ma układ A14, który jest szybszy w przetwarzaniu instrukcji niż jego poprzednicy – układy: A13, A12, A11. Oznacza to, że wszystko w Twoim telefonie będzie działać szybciej i wydajniej – od ładowania aplikacji, przez robienie zdjęć, wysyłanie e-maili, po przeglądanie Facebooka czy wyszukiwanie kierunków w Google Maps.

Nowy Mini będzie miał lżejszą i smuklejszą konstrukcję niż jego poprzednicy i będzie dostępny w różnych kolorach.
Telefon jest dostępny w pięciu różnych kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, złotym i grafitowym.

Rekomendowane artykuły