Choć głośniki bezprzewodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność, to jednak w dalszym ciągu wiele jest takich osób, które nie posiadają choćby nawet podstawowej o nich wiedzy. Powoduje to, że popełnianych jest sporo błędów podczas ich kupowania. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat takich głośników, przykładowo o tym, jaki będzie najlepszy sposób ich zasilania.

Zasilanie z baterii

Zdecydowanie najtańsze dostępne w sklepach modele głośników bezprzewodowych oferowane są z zasilaniem bateryjnym. Najczęściej są to dwa lub trzy paluszki, które mają te ogromną zaletę, że dość łatwo je dostać i w razie czego wymienić na nowe. Jak można się jednak łatwo domyślić, wadą takiego głośnika jest to, że bateria dość szybko się wyczerpuje, co sprawia, że niezbędne jest stosunkowo częste ich wymienianie.

Zasilanie z akumulatora

Jeśli ktoś nie chce wymieniać co godzinę baterii na nowe, powinien zainteresować się głośnikiem bezprzewodowym (https://manta.com.pl/product-category/audio/przenosne-glosniki-bluetooth/) zasilanym z akumulatora. Jest to rozwiązanie nieco droższe, lecz z pewnością posiadające naprawdę interesujące zalety.
Przede wszystkim wymienić tu trzeba oczywiście to, że czas działania takiego głośnika na akumulatorze jest znacznie dłuższy. Co więcej, taki model z reguły o wiele lepiej jest wykonany, ponieważ akumulator musi być lepiej zabezpieczony.
Jeśli chodzi o wady, to niestety najważniejszą z nich jest wysoka cena, lecz także dość duża waga takiego głośnika, co oczywiście sprawia, że nosząc go np. w plecaku, można odczuwać dodatkowy, nieprzyjemny ciężar.

Rekomendowane artykuły