Monitory przemysłowe są ważnym elementem wyposażenia wielu firm. Dzięki nim możliwe jest odbieranie sygnału z kamery przemysłowej i udostępnianie obrazu. Wykorzystywane są zarówno w obszarze produkcji, jak i monitoringu, gdzie liczy się zapewnienie bezpieczeństwa. Mimo że monitory przemysłowe potrafią pełnić te same funkcje to jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą wieloma parametrami. Jak więc wybierać monitory przemysłowe i na co zwracać uwagę?

Monitory przemysłowe- podstawowe informacje

Monitory przemysłowe można wyróżnić ze względu na rodzaj, wielkość, czyli przekątną matrycy, a także inne dodatkowe parametry takie, jak:

  • ekran dotykowy,
  • podświetlenie,
  • obecność powłoki antyrefleksyjnej,
  • energooszczędność.

Co więcej, monitory przemysłowe mogą charakteryzować się wysoką odpornością na temperatury, przez co możliwa jest ich praca w temperaturach ujemnych, nawet do -30 stopni Celsjusza, ale też w wyjątkowo wysokich, sięgających nawet powyżej 50 stopni Celsjusza. 

Jak wybrać monitor przemysłowy?

W zależności od potrzeb można wybrać monitor kineskopowy lub matrycowy LCD. Zarówno jeden, jak i drugi typ ma swoje zalety. W przypadku matrycowych monitorów można mówić o ich niskim stopniu nagrzewania się oraz niewielkich gabarytach. Monitory kineskopowe mogą zaoferować wyższą ostrość obrazu oraz barwy zbliżone do tych naturalnych. Jeśli chodzi o wielkość ekranu, to panuje tutaj dowolność. Monitory przemysłowe można wybrać w bardzo dużych rozmiarach sięgających nawet 60 cali, ale znajdą się też mniejsze egzemplarze.

Rekomendowane artykuły