Produkty marki Apple mają wielu zwolenników, tak samo i przeciwników. Ci pierwsi często niemal z zapartym tchem oglądają prezentacje, pokazujące wypuszczenie produktów marki ich ulubionego producenta. Prawdopodobnie było tak również w przypadku wypuszczonego dosyć niedawno, bo w październiku 2020 roku, modelu iPhone 12. Czym się on charakteryzuje?

Specyfikacja

Urządzenie spod szyldu nadgryzionego jabłka może się pochwalić dużym ekranem wyświetlacza. Jest to Super Retina XD, który ma 6,1 cala. Jego rozdzielczość wynosi 2532 × 1170 pikseli. Smartphone może pochwalić się również aparatem o jakości 12 + 12 Mpix. System zainstalowany na urządzeniu to oczywiście dobrze znany iOS, w 14 wersji. Procesor, to szybki Apple A14 Bionic. Dodatkowo w zależności od wybranego modelu, na pokładzie telefonu znajdziemy 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci na nasze pliki, takie jak filmy, zdjęcia, muzyka, gry czy video.

Wśród dodatkowych funkcji, w które wyposażony jest ten model znajdą się takie opcje, jak dobrze znane Wi-Fi. Telefon obsługuje również najnowszy standard obsługi  sieci telekomunikacyjnych, mianowicie 5G. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli bezproblemowo dokonywać transakcji bezgotówkowych, a to dlatego, że jest on wyposażony w obsługę NFC.

Karty SIM, które będziemy mogli włożyć do telefonu to nanoSIM oraz eSIM. iPhone 12 posiada również funkcję DualSIM, dzięki czemu osoba korzystająca z tego urządzenia będzie miała możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie. Jest to szczególnie korzystna opcja dla osób, które do pracy potrzebują 2 numerów, a nie chcą mieć oddzielnych urządzeń do obsługi kart SIM. Z takiej opcji na pewno będą zadowoleni ludzie, którzy chcą oddzielić swoje życie prywatne od życia zawodowego — będą mogły z jednego telefonu odbierać połączenia służbowe i prywatne, bez ryzyka, że na przykład któryś ze współpracowników dzwoniłby na ich numer prywatny, który być może chcieliby zachować dla swojej najbliższej rodziny i przyjaciół.

iphone 12

Co jeszcze może zaoferować iPhone 12?

Przydatnymi funkcjami, które również posiada ten model jest GPS i Bluetooth, ale również można znaleźć w nim takie udogodnienia jak:

– akcelerometr
– barometr
– czujnik światła otoczenia
– czujnik zbliżeniowy
– kompas
– rozpoznawanie twarzy
– żyroskop

Smartphone jest również wodoodporny, czego dowodem może być posiadany przez niego certyfikat IP68.

Parametry fizyczne

Obudowa telefonu występuje w różnych wariantach kolorystycznych, więc każdy może wybrać taki, który najbardziej mu odpowiada. Wśród dostępnych kolorów jest na przykład, klasyczny czarny, biały, zielony, niebieski czy czerwony. Złącze, które obsługuje iPhone 12 jest to lighting, dobrze znane długoletnim użytkowników sprzętów marki Apple. W opakowaniu, w którym znajduje się telefon, znajdziemy wyłącznie kabel USB, niestety bez ładowarki. Użytkownicy będą musieli więc dokupić je osobno, jeśli jednak posiadają już taką z poprzednich modeli, nie będzie do konieczne.

Telefon ten będzie dobrym wyborem dla osób, które od wielu lat są fanami produktów marki Apple lub dla osób, które chcą szybki i płynnie działające urządzenie. Oryginalny iPhone 12 można zakupić w sklepie internetowym ispot.pl.

Rekomendowane artykuły