Pomimo tego, że samochodowy wideorejestrator jest zdecydowanie najczęściej kupowanym dodatkiem do samochodów w Polsce, nadal wielu kierowców ma ogromne problemy z tym, jak takie urządzenie wybrać. Czym się więc powinien charakteryzować dobry wideorejestrator, aby mógł możliwie jak najlepiej spełniać swoje zadania?

Dlaczego warto kupić wideorejestrator samochodowy?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej kwestii, czyli tego, jak kupić dobry wideorejestrator samochodowy Manta, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak właściwie powodu warto go mieć.
Jest to urządzenie, które wykorzystywane jest do nagrywania tego, co się dzieje przed maską auta w trakcie jazdy. Pozwala to więc na posiadanie niepodważalnego dowodu w chwili, gdy będzie się brało udział w wypadku lub kolizji. Dzięki takiemu nagraniu policja bez trudu będzie w stanie wskazać winnego.

Czym powinien charakteryzować się dobry wideorejestrator?

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy szuka się wideorejestratora, to jaka będzie jakość jego nagrań. W tym wypadku kluczowe jest to, aby rejestrował on obraz w 60 klatkach na sekundę, a także minimum w rozdzielczości Full HD. Rzec jasna idealnym modelem byłby ten, który nagrywa w 4K, lecz taka wersja z pewnością będzie naprawdę droga.
Inną ważną sprawą jest to, aby wideorejestrator posiadał specjalny tryb nagrywania w nocy. Dzięki temu jakość nocnych nagrań będzie wyraźnie lepsza, co ułatwi zidentyfikowanie np. samochodu, który jechać będzie z dużą prędkością z naprzeciwka.

Rekomendowane artykuły