W wielu drukarkach HP montowane są tusze do drukarek HP 650. Pojemniki z tym oznaczeniem dostępne są w sklepach komputerowych, marketach i w Internecie. W każdym z tych miejsc można kupić zarówno oryginalny tusz HP 650 jak i zamiennik. Bez względu na to, na jaki tusz HP 650 się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, że trzeba o niego dbać. Najważniejsze jest to, by nie dopuścić do jego zaschnięcia. Co robić by tusz HP 650 nie zasechł? 

Tusze do drukarek HP 650 – jak je przechowywać? 

Nie zawsze zakupione tusze od razu trafiają do drukarki. Wiele osób kupuje je na zapas, by w chwili, gdy dany tusz do drukarki HP 650 się skończy, wymienić pojemnik na pełny. Warto jednak mieć świadomość, że niewłaściwe przechowywanie pełnych pojemników z tuszem może doprowadzić do ich zaschnięcia lub uszkodzenia. Tusz HP 650 powinien być zawsze przechowywany w fabrycznym opakowaniu. To zminimalizuje ryzyko zaschnięcia. Nie wolno go też przechowywać w miejscu, w którym jest za ciepło.

tusze do drukarek hp 650

Tusz w pojemniku może zaschnąć, nawet jeśli pojemnik jest zamontowany w drukarce

Rozpakowany z fabrycznego opakowania tusz do drukarki HP 650 trzeba od razu zamontować w urządzeniu. Nawet tam jednak może zaschnąć. Oczywiście nie zaschnie cały. Zasychają tylko drobinki tuszu w kanalikach głowicy drukującej, to jednak uniemożliwia drukowanie. Najczęstszym powodem zasychania tuszu jest zbyt rzadkie używanie drukarki. Nawet więc jeśli nie musimy niczego drukować, warto raz na kilka dni włączyć drukarkę i zrobić choć jeden wydruk. To zminimalizuje ryzyko zaschnięcia tuszu w drukarce. Bardzo istotne jest też to, w jakim miejscu stoi drukarka. Jeśli jest blisko źródeł ciepła, ryzyko zaschnięcia tuszu w pojemniku jest dużo większe. Nigdy więc drukarki nie powinno się stawiać w pobliżu grzejnika lub innego źródła ciepła. 

Dbając o to, by tusze HP 650 nie zasychały, działamy dla własnych korzyści. Zaschniętą głowicę drukującą nie zawsze bowiem da się udrożnić. Jeśli to się nie uda, konieczny będzie zakup nowego pojemnika z tuszem, co rzecz jasna wiąże się z kosztami.  A ich zawsze warto unikać.

Rekomendowane artykuły