Jaki telewizor kupić? Odpowiedzi na to pytanie możemy szukać w sklepach RTV. Po wejściu do takiego sklepu naszą uwagę przyciągają największe odbiorniki o dużych przekątnych. Dla większości z nas takie odbiorniki nie są jednak zbyt atrakcyjne pod względem cenowym. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Nowoczesny telewizor jest dziś w zasięgu większości osób. Rozwiązaniem jest skierowanie swojej uwagi na telewizory średniej wielkości. Coraz bardziej popularnym rozmiarem telewizora są 43 cale. Czego możemy spodziewać się po telewizorze tej wielkości?

Telewizor 43 calowy zapewnia komfort

Telewizory 43 cale posiadają rozmiary, które są optymalne do komfortowego oglądania. Obraz na takim telewizorze możemy oglądać już z odległości około dwóch metrów. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu telewizor można umieścić w dogodnym miejscu w większości pomieszczeń.

telewizor-led-24-cale

Jaka rozdzielczość w telewizorze 43 calowym?

W segmencie telewizorów średniej wielkości znajdziemy już dużo modeli o rozdzielczości 4K. Rozdzielczość to liczba pikseli, którą posiada ekran telewizora. Im większa liczba pikseli tym większa dokładność wyświetlanego obrazu. Rozdzielczość 4K jest pod tym względem również rozwiązaniem optymalnym.

Co jeszcze znajdziemy w telewizorze 43 calowym?

Wyświetlanie obrazu na telewizorze średniej wielkości oparte jest obecnie głównie na technologii LED. Obraz wyświetla się dzięki zastosowaniu systemowi opartemu na diodach, które emitują światło. Rozwiązanie takie sprawia, że obraz jest bardzo kontrastowy. Innym układem poprawiającym jakość obrazu jest HDR, który zwiększa rozpiętość pomiędzy jasnymi i ciemnymi tonami.

Podsumowując, podane powyżej parametry są charakterystyczne dla większości modeli telewizorów o przekątnej 43 cali, które są dostępne na rynku. Przystępna cena tego segmentu odbiorników sprawia, że jest to propozycja godna rozważenia.

Rekomendowane artykuły