Myszki gamingowe

myszka gamingowa

Przewaga sprzętowa to pojęcie szeroko funkcjonujące w świecie wirtualnych potyczek, szczególnie gdy mowa o rozgrywkach multiplayerowych. Ciężko wypracowane i opłacone godzinami gry zdolności często nie stanowią  kluczu do sukcesu, gdy nasz potencjalny wirtualny rywal operuje sprzętem dedykowanym dla graczy. Kwestie płynności, precyzji, niezawodności są natury czysto technologicznej, więc co możemy zrobić, by wyrównać szanse? Jakie urządzenie wybrać, gdy umiejętności to nie wszystko?

Niezbędnik gracza – mysz gamingowa

Myszki komputerowe dedykowane dla graczy to sprzęt wręcz do zadań specjalnych i stanowią podstawę podczas budowania naszego gamingowego zestawu perferii komputerowych. Na pierwszym miejscu, są zaprojektowane pod kątem ergonomii i komfortu użytkowania. Świadczy o tym szeroka gama kształtów i rozmiarów myszek gamingowych widniejących na rynku. Ma ono zapewnić przede wszystkim wygodę podczas wielogodzinnych sesji rozgrywek oraz dodatkową profilaktykę przed schorzeniami nadgarstka.

myszka gamingowa

Obok ergonomii, najważniejszym aspektem są same parametry i funkcjonalność naszego „gryzonia”. Dlatego przy wyborze najlepiej sugerować się rodzajem zastosowanego sensora i dopasować go do naszych wymagań i potrzeb. Myszki gamingowe oferowane przez Manta, wyposażone w sensor optyczny najlepiej sprawdzą się w sytuacjach, gdy nasz budżet jest ograniczony. Jednak bez zmartwień, sensory optyczne w myszkach gamingowych słyną ze swojej niezawodności i precyzji. Droższym wyborem będą pozycje wyposażone w czujnik laserowy, będące udoskonaloną wersją swoich optycznych odpowiedników. Dodatkowym atutem są bez wątpienia dowolne programowalne klawisze, dzięki którym będziemy mieli dostęp do naszych ulubionych funkcji dosłownie tuż pod kciukiem.

Desing w parze z funkcjonalnością

Sam wygląd myszki gamingowej staje się coraz ważniejszym aspektem podczas jej wyboru. Na szczęście, przytłaczająca część modeli dedykowanych graczom posiada schludny i nowoczesny design, który będzie stanowił podstawę, wokół której będziemy budować nasz zestaw, lub idealne dopełnienie już gotowego setupu. Swoistą wisienką na torcie jest szeroko wykorzystywane i często personalizowane podświetlenie RGB LED, dzięki któremu twój sprzęt zdecydowanie się wyróżni wśród plastikowych „szarych myszek”.

Przez Andrzej