Prędzej czy później każdy posiadacz komputera nabierze potrzeby, aby coś z niego wydrukować. Może to być potrzebny zawodowo dokument, lub też zdjęcie zrobione z wakacji. Co to by jednak nie było, niezbędna do tego będzie odpowiednia drukarka. Jak taką znaleźć?

Charakterystyka drukarki laserowej

Często zdarza się tak, że osoby szukające do domu drukarki spoglądają zainteresowanym wzrokiem na drukarki laserowe (dostępne między innymi na tej stronie). Są to urządzenia drukujące niezwykle szybko, a przy tym pracujące bardzo cicho. Wydaje się więc, że są stworzone do tego, aby pracować w każdym domu.

Jak się jednak okazuje, nie do końca tak jest, ponieważ po pierwsze jest to sprzęt bardzo drogi w zakupie, a tym bardziej w eksploatacji, że toner do niego jest wielokrotnie droższy niż klasyczny tusz. Co więcej, jakość wydruków na takim modelu często nie powala.

drukarka laserowa

Wybieramy urządzenie wielofunkcyjne

Alternatywą dla drukarki laserowej często są urządzenia wielofunkcyjne. Jest to połączenie klasycznej drukarki atramentowej ze skanerem. Dlaczego warto się takim modelem zainteresować? Przede wszystkim bardzo atrakcyjna jest jego cena, która jest znacznie niższa, niż jakby kupować dwa urządzenia osobno. Co więcej, jest to sprzęt dość kompaktowy, więc nie zajmuje wiele miejsca. A na koniec warto zauważyć, że jest to urządzenie potrafiące generować naprawdę bardzo dobrej jakości wydruki, jak też i skany. Wydaje się więc, że jeśli chodzi o zastosowania domowe, to takie właśnie urządzenie wielofunkcyjne będzie w tym wypadku o wiele lepszym pomysłem niż nawet najbardziej zaawansowana drukarka laserowa.

Rekomendowane artykuły