Tusze HP655 – dlaczego warto wybierać oryginalne produkty?

Drukarki mar 5, 2023
Tusze hp655

Każdy posiadacz drukarki wie, jak ważne są tusze. Bez nich niemożliwe jest wydrukowanie dokumentów czy zdjęć. Wybór odpowiedniego tuszu może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza gdy w sklepach dostępnych jest wiele różnych marek i produktów. Jednym z popularnych tuszy na rynku są tusze HP655, produkowane przez firmę Hewlett-Packard. Czym się charakteryzują i dlaczego warto postawić na oryginalne produkty?

Tusze HP655 – jakie są ich właściwości?

Tusze hp655

Tusze HP655 z DrTusz to tusze oryginalne, dedykowane do drukarek HP DeskJet Ink Advantage. W skład zestawu wchodzą cztery kolorowe wkłady: czarny, żółty, czerwony i niebieski. Tusze te charakteryzują się wysoką jakością druku oraz wydajnością. Zgodnie z danymi producenta, tusze HP655 pozwalają na wydrukowanie nawet do 600 stron z jednym wkładem kolorowym oraz do 480 stron z wkładem czarnym.

Warto podkreślić, że zapewniają także doskonałą jakość druku. Dzięki specjalnej formule tuszu oraz zastosowaniu technologii druku HP, wydruki są żywe, nasycone kolorami i odporne na blaknięcie. Tusze te są też bardzo łatwe w użyciu – wystarczy je włożyć do drukarki, a ta sama automatycznie je rozpozna.

Oryginalne tusze HP655 a tusze zamienniki – co wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele tuszy zamienników, które często są tańsze od oryginałów. Jednak warto zastanowić się, czy warto na nie postawić. Przede wszystkim, tusze zamienniki nie są testowane przez producenta drukarki, co oznacza, że może wystąpić ryzyko niekompatybilności z drukarką. Warto pamiętać, że użycie tuszu zamiennego może nawet spowodować uszkodzenie drukarki, co wiąże się z kosztowną naprawą.

Tusze zamienniki są także często gorszej jakości niż oryginały, co oznacza, że wydruki mogą być mniej wyraźne, mniej nasycone kolorami lub bardziej podatne na blaknięcie. Warto zwrócić uwagę na to, że tusze zamienniki są często mniej wydajne niż oryginały – na jednym wkładzie można wydrukować mniej stron, co ostatecznie wiąże się z koniecznością częstszej wymiany tuszu.

Przez Andrzej