Jak wybrać meble do pokoju glamour i vintage

Uncategorized sty 5, 2021

Poszukując odpowiednich elementów wyposażenia, należy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie ich do wystroju pomieszczeń. Konwencjami aranżacyjnymi, które wciąż cieszą się dużą popularnością są style glamour i vintage. Odnalezienie dopasowanych do nich akcesoriów nie musi być trudnym zadaniem. Jak wybrać meble do pokoju zgodne z tymi trendami?

Wnętrze w stylu glamour

Do luksusowych pomieszczeń w takiej konwencji zaleca się wybierać eleganckie i ozdobne elementy wyposażenia. Sprawdzą się tutaj meble pokojowe ze zdobieniami.

Dobrym pomysłem będą przedmioty w barwach złota i srebra. Elementami charakterystycznymi dla tej konwencji aranżacyjnej są fotele i kanapy z pikowanymi obiciami. Warto decydować się na aksamitne i welurowe materiały.

Retro i vintage

W stylach nawiązujących do mody z dawniejszych lat ogromną popularnością cieszą się drewniane akcesoria meblowe. Lakierowane komody na skośnych nogach z gałkami z naturalnego surowca to doskonały wybór.

Sprawdzą się tutaj również miękkie sofy i fotele z przyjaznymi materiałowymi obiciami. Atrakcyjnie zaprezentują się też szafki z wzorzystymi frontami. Mogą to być mozaiki z drewna w różnych odcieniach lub kolorowe ozdoby.

Retro i vintage

Dobór odpowiednio dopasowanych mebli pozwoli nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Poszukując elementów wyposażenia, warto pamiętać o istotnej roli szczegółów. Aby meble spełniały wszystkie oczekiwania, zaleca się kupować przedmioty wysokiej jakości.

Estetycznie zaplanowana aranżacja będzie wpływała korzystnie na samopoczucie domowników.

Przez Andrzej