Jak wybrać elektrozamek?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór elektrozamka jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Standardowy elektrozamek

Jak działa standardowy zamek elektromagnetyczny? Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podanie napięcia na zaciski cewki zasilającej doprowadza do sytuacji, że dochodzi do odblokowania układu dźwigni, a także zwolnienia zapadki rygla. Pozwala to tym samym na otwarcie drzwi.

Zamek elektromagnetyczny z wyłącznikiem

Warto wiedzieć, że elektrozamek z wyłącznikiem pozwala na trwałe odblokowanie za pomocą odpowiedniej dźwigni mechanicznej. W ten prosty sposób dostęp do danego pomieszczenia może zostać udostępniony praktycznie bez żadnych ograniczeń. Godny uwagi jest fakt, że wspomniana funkcja może być wykorzystana nie tylko w placówkach usługowych, ale również biurach.

Elektrozamki z pamięcią

Użytkownik ma możliwość sterowanie elektrozamkiem (https://www.napad.pl/1091-elektrozamki-trzpieniowe.html) za pomocą stosunkowo krótkiego impulsu napięciowego. Należy mieć świadomość, że po jego podaniu elektrozamek zostaje odblokowany do momentu otworzenia, a także ponownego zamknięcia danych drzwi.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zamki elektromagnetyczne tego typu wykorzystuje się w układach zasilanych z baterii, albo akumulatorów. Bardzo często stosowane są także w sytuacjach, gdy dana osoba jest zainteresowana wyjściem z określonego pomieszczenia bez używania klucza. Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną.

Przez Andrzej