Jednym z najpopularniejszych urządzeń wielofunkcyjnych pozwalających zarówno na wydrukowanie, jak i skopiowanie dokumentu, jest HP Deskjet 2620. Jest ono stosunkowo niewielkie i bezawaryjne, dlatego cieszy się dużą popularnością. Jak dobrać do niego tusz?

HP Deskjet 2620 tusz oryginalny

Oryginalny kartridż do drukarki HP będzie sprzedawany przez sklep współpracujący z marką. Nie należy kupować tuszu z nieznanych sobie miejsc, bowiem istnieje ryzyko, że natrafimy na podróbkę. Podróbka to nie to samo co zamiennik i może trwale uszkodzić drukarkę, a producent nie przyjmie takiego urządzenia na gwarancję. Z tego względu najbezpieczniej jest kupować jedynie w renomowanych punktach.

Aby wybrać dopasowany tusz, należy znać numer urządzenia. W tym przypadku jest to HP Deskjet 2620. Na opakowaniu kartridża opisane są konkretne modele, do których dopasuje się ten tusz. W przypadku urządzeń umożliwiających druk w kolorze, tusze wymienia się osobno. Jeśli tusz kolorowy skończy się, czarny dalej będzie umożliwiał drukowanie i odwrotnie – w przypadku braku tuszu czarnego – wielobarwny tusz umożliwi druk w kolorze.

Zamienniki dla tuszy

Na rynku można znaleźć również bogaty wybór zamienników dla oryginalnych kartridży. To znaczna oszczędność pieniędzy, jako że w większości przypadków producenci narzucają wysokie ceny na wymienne tusze do swoich produktów.

Decydując się na zamiennik, należy jednak zwrócić baczną uwagę na to, aby pochodził on od renomowanego producenta – najlepiej takiego, który na co dzień również tworzy drukarki. Dzięki temu można mieć pewność, że nie dojdzie do awarii urządzenia wynikającej z włożenia do niego nieprawidłowego kartridża. Również w przypadku zamienników, należy dokładnie wiedzieć, jakiego numeru szukamy – z tym, że w tej sytuacji producenci raczej kierują się oznaczeniem oryginalnego tuszu.

Rekomendowane artykuły