Wymiana tuszu w drukarce to czynność pozornie bardzo prosta. Patrząc na tusz, od razu można zauważyć, że nie ma tam żadnych uchwytów do przykręcani ani innych elementów, których montaż sprawiałby trudność. Gdy jednak przychodzi konieczność wymiany tuszy w drukarce, pojawiają się pytania, w tym podstawowe: jak wymienić tusz, by drukarka z powrotem drukowała.

Wymiana tuszu w drukarce.

Oczywiście wymiana tuszu powinna być przeprowadzana na włączonej drukarce. Należy ją włączyć, w wielu drukarkach bowiem tusze są ukryte i wysuwają się w chwili podniesienia pokrywy, pod którą są zamontowane. Następnie należy znaleźć miejsce, w którym są zamontowane pojemniki z tuszami. Najczęściej kryje się ono pod jedną z klapek, które można otworzyć. W urządzeniach wielofunkcyjnych, tusze znajdują się we wnętrzu drukarki, a dostęp do nich staje się możliwy, po podniesieniu pokrywy oraz pokrywy skanera.

Wyjmowanie starych tuszy.

Na początek oczywiście należy usunąć stare pojemniki. Najczęściej, wystarczy je pociągnąć nieco do siebie lub w górę/dół, by wyskoczyły z uchwytów. W puste miejsca należy założyć nowe tusze.

Tusz HP 304 i inne. Zakładanie.

Przed założeniem nowego pojemnika z tuszem, należy zdjąć z niego folię ochronną, chroniącą głowicę przed wysuszeniem, a także bardzo często wysunąć folię, chroniącą delikatne elementy elektroniczne. Nie można o tym zapominać, ponieważ nie usunięte, uniemożliwią drukowanie. Po usunięciu folii, trzeba unikać pozostawiania tuszy głowicą do dołu przez dłuższy czas, bowiem istnieje ryzyko wylania się tuszu. Pojemniki z tuszem, zakłada się podobnie, jak wyciąga się stare, tylko w odwrotnej kolejności. Należy włożyć je w mocowania, pamiętając by pojemnik z tuszem kolorowym i czarno-białym znalazł się we właściwych gniazdach. Następnie należy zamknąć pokrywę. Drukarka sama przeprowadzi proces czyszczenia głowic. Końcowym etapem jest wyśrodkowanie wydruku, które przeprowadza się z komputera i wydruk strony testowej. Jeśli jest wszystko, w porządku, drukarka drukuje prawidłowo, pojemniki z tuszem zostały zamontowane właściwie

Rekomendowane artykuły