Apple w ostatnich latach cieszy się nie tylko różnorodnością smartfonów, z czterema, a nawet pięcioma modelami rocznie, ale także pod względem oryginalnych akcesoriów do nich.

Zakres przypadków jest oczywiście zawsze lepszy niż brak przypadków w ogóle, ale jest w tym również pewna trudność, ponieważ przy większej liczbie opcji trudniej jest dokonać wyboru.

Przezroczysta obudowa

Apple zaczęło wypuszczać przezroczyste etui jeszcze w 2018 roku, wtedy były one dostępne tylko dla młodszego iPhone’a XR, ale od 2019 roku jest on dostępny dla wszystkich aktualnych modeli, w tym zarówno dla zwykłego iPhone’a 11 i iPhone’a 12, jak i modeli z przedrostkiem Pro. W przypadku iPhone’a 12 etui Clear Case jest wyposażone w magnesy MagSafe, dzięki czemu jest kompatybilne ze wszystkimi nowymi standardowymi akcesoriami firmy.

Zacznijmy od plusów. Przezroczysty plastik nie ukrywa prawdziwej konstrukcji iPhone’a, więc jest idealny dla tych, którzy są ostrożni w wyborze koloru dla swojego smartfona, a to jest szczególnie istotne dla jasnych kolorach. Ponadto, w przeciwieństwie do ich silikonowych odpowiedników, plastikowe etui Apple nie żółknie ani nie czernieje z upływem czasu, pozostając przez cały czas tak przejrzyste, jak to tylko możliwe.

I jeszcze jedna zaleta, nie najbardziej oczywista, ale ważna w 2021 roku, jest możliwość regularnej dezynfekcji jej powierzchni alkoholem bez żadnych konsekwencji. Od początku pandemii wyrobiłem sobie nawyk wycierania smartfona gąbką z alkoholem za każdym razem, gdy wracam do domu, bo w ciągu dnia osadza się na nim mnóstwo bakterii i wirusów.

Na minusie. W przezroczystych obudowach klawisze blokady i głośności są dość sztywne, trzeba użyć więcej siły, aby je nacisnąć. W skórzanych i silikonowych futerałach, które rozważymy poniżej, skok klawisza nie różni się od tego podczas korzystania ze smartfona bez etui.

Etui silikonowe

Silikonowe etui iphone 11, sądząc po moich obserwacjach, cieszą się największą popularnością. I jest ku temu kilka powodów, które śmiało można zaliczyć na plus.

Ten typ etui iphone 11 jest bardzo przyjemny w dotyku – powłoka jest miękka, przypominająca plastik soft-touch. Po raz pierwszy nie chcesz puścić iPhone’a w takim etui, a potem może być używany jako antystres: możesz dotknąć miękkich pleców, uśmiechnąć się i natychmiast poczuć się zrelaksowany.

Kolejnym plusem tej powłoki jest to, że smartfon nie ślizga się po stole. Łatwo jest oprzeć go o coś pionowego, na przykład w celu obejrzenia filmu na YouTube. I nie wyślizgnie się niechcący z rąk.

Skórzane etui

To kolejny mój faworyt pod względem dotyku. Trzymanie iPhone 11 w tej obudowie to czysta przyjemność. I w przeciwieństwie do wariantu silikonowego, w przypadku skóry nie ma problemów z wyciągnięciem z kieszeni. A skórzany futerał również dodaje do premii i uroku.

Także tutaj bez wad. Pierwsza rada, jaką mogę dać w odniesieniu do skórzanych futerałów: nie kupujcie ich w jasnych kolorach, jeśli planujecie używać go dłużej niż 3 miesiące, ponieważ w tym czasie powłoka mocno się zużywa.

Jeśli złotobrązowy lub coś innego, starzenie się może być odpowiednie, żółty, pomarańczowy, czerwony i inne jaskrawo kolorowe przypadki będą wyglądać smutno po pewnym czasie.

Rekomendowane artykuły